Španělská vlajka

Příhody ze Španělska

Už je to téměř měsíc, co jsem se vrátil ze Španělska. Tento výlet, či svým rozsahem spíše dovolená, byl pro mě zajímavou zkušeností. Vydal jsem se poprvé do zahraničí sám napospas osudu. Oproti zvyku jezdit všude s partou lidí to má své výhody i nevýhody. Výhodou je, že se s nikým nemusíte hádat o plánu své cesty, prostě se zvednete a jedete si, kam se vám zlíbí. Člověk cítí svobodu a posílí vám to sebedůvěru, protože se musíte spolehnout na sebe a na nikoho jiného své problémy hodit nemůžete. Doporučuji to každému, kdo se na to cítí, vyzkoušet. Zažijete věci, které jste nečekali, a to včetně trapasů, nad kterými se potom zasmějete.

Ztracené klíčky a překvapení s vlakem

Valencie mě opravdu uchvátila, byl jsem tam tři dny, po které jsem obdivoval toto město. Středem města vede rozlehlý park, kde jsou místa pro spoustu aktivit, jako např. fotbalové hřiště nebo běžecká dráha. Jednoho odpoledne jsem si tam šel zaběhat a abych neměl těžké kapsy, tak jsem si s sebou nebral nic kromě mobilu a klíčku. Jaké bylo překvapení, když jsem klíček od skřínky v kapse po návratu neměl. Myslel jsem si, že mi urvou hlavu a budu platit 100€ pokutu. Proběhl jsem 5km dráhu ještě jednou a nic jsem nenašel. Naštěstí po mě chtěli jen jedno euro.

Krátce na to se mi však osud vymstil. V domnění, že mám ještě dvě hodiny volna, jsem se koukal na seriál Breaking Bad. U toho jsem si pomalu balil věci, v tom mám v ruce lístek na vlak. A koukám, že můj domnělý čas odjezdu je ve skutečnosti časem příjezdu vlaku do Malagy, která je z Valencie skoro 700km po kolejích. Rychlovlakem, který jsem nestihl, jsem tam mohl být za 4 hodiny. Přicházím o 50€ a narychlo měním svoje cílové město na Granadu, která je sice o něco blíže než Malaga, ale autobus tam jede dvakrát déle.

Noví kamarádi v Granadě

Je super, když vás někdo uprostřed neznáma někdo uvítá a ubytuje. Nebyla to tedy úplná náhoda, ale ani jsem to neplánoval. Pomohla mi konexe se španělskými kamarády z Porta. Když se Javier dozvěděl, že jedu do města, odkud pochází, nabídl mi přespání u jeho kamarádů. Sourozenci Diana a Daniel byli velice milí, ukázali mi zajímavosti ve městě, kde je nejlepší tapas a kam chodí večer ven. Pochválil jsem jim místní pivo Alhambra, které bylo chuťově srovnatelné s kvalitnějšími českými pivy.

¿Hablas Inglés?

O angličtině ve Španělsku jsem si iluze nedělal. Nejlepší situace byla v Barceloně, ale čím víc jsem postupoval na jih, tím obtížnější bylo se domluvit. V Granadě jsem měl ještě podporu od svých španělských kamarádů, Daniel mi například v baru tlumočil konverzace s holkama. První komplikace nastala až v Malaze, kam jsem přijel s tím, že mám domluvené přes AirBnB ubytování v centru města. Z komunikačního nedorozumění však nakonec vyplynulo, že ubytování je 10Km od Malagy. Musel jsem si proto na poslední chvíli zarezervovat jiné.

Nebuď labuť! Sdílej.Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Komentáře